5 nejčastějších chyb při pěstování afrických kopřiv

Africké kopřivy jsou nenáročné rostliny, ale i tak se při jejich pěstování občas chybuje. Pojďme si projít pět nejčastějších omylů a jak se jim vyhnout.

1. Nedostatek světla

Africké kopřivy sice přežijí i v polostínu, ale bez světla ztratí své krásné barvy. Pokud vidíte, že listy blednou, přesuňte rostlinu blíž k oknu.

2. Přelití nebo nedostatečná zálivka

Nejčastější chyba! Kopřivy nemají rády sucho, ale přelití jim škodí ještě víc. Pokud listy povadnou, ale substrát je stále mokrý, raději zalévání omezte.

3. Absence zaštipování

Pokud chcete bohatý keřík místo vytáhlé rostliny s dlouhým stonkem, pravidelně zaštipujte nové výhony. Rostlina se tak krásně rozvětví.

4. Příliš velký květináč

Africké kopřivy potřebují květináč přiměřený své velikosti – ani příliš malý, ani zbytečně velký. Příliš velký květináč může zpomalit růst nadzemní části, protože rostlina věnuje více energie kořenům. Jakmile kopřiva povyroste, je ideální ji přesadit do o něco větší nádoby, aby měla dostatek prostoru pro další vývoj.

5. Ignorování škůdců a teploty

Mšice a svilušky si rády pochutnají na listech kopřivy. Pokud si jich všimnete, otřete listy mýdlovou vodou nebo použijte přírodní postřik.Dávejte pozor na nízké teploty, které mohou kopřivám uškodit. Stejně tak se vyhněte studenému průvanu, který může oslabit jejich listy.

Vyvarujte se těchto chyb a vaše africká kopřiva vám bude dělat radost po celý rok! 🌿

***********************************************************************************************************